OTOPARK ZEMİN KAPLAMA

Traffix Otopark Sistemleri Otoyollarda yol çizgi çalışmalarından tüm iç alanlarda çizgi çalışmaları, zemin kaplama sistemleri, iş ve trafik levhaları ile eksiksiz hizmet kalitemizi sunuyoruz.

Zemin Boyama

İç ve dış alanlarda zemin boyama hizmetleri ile faaliyet gösteriyoruz. Yol, yolcu ve işçi güvenliğini sağlamak üzere yol çizgileri ve zemin kaplama uygulamaları sunuyoruz. Fabrikalar, organize sanayi bölgeleri, havaalanları, spor tesisleri, açık- kapalı yüzme havuzları, tersaneler, imalathaneler, metro ve raylı sistem alanları gibi pek çok alanda yer işaretleri ve boyama uygulamaları ile güvenilir ortamlar oluşmasına katkı sağlıyoruz.

Epoksi boyama sistemi, zemin içerikleri arasında en çok tercih edilenidir. Boyanın sunduğu avantajlar ve dayanıklı kullanım özellikleriyle sağlam boya çeşididir.

Epoksi Zemin Boyama Avantajları

Yüksek kalite içeren epoksi boyalar hem zemin çizgileme ve işaretleme sistemlerinde hem de kaplama uygulamalarında kullanılır. Sağlık merkezlerinden üretim hanelere, eğitim merkezlerinden helikopter pistlerine dek her alanda epoksi boya uygulaması yapıyoruz. Türkiye'nin lider firması olarak Traffix Otopark Sistemleri kalitesiyle, yol ve zemin güvenliğine en doğru çizgileri uyguluyoruz. Epoksi boyalarla yapılan zeminlerin yer boyama avantajları şu şekildedir;

  • Zamana bağlı sararma veya renk açılması olmaz
  • Yüksek derecede su izolasyon özelliği olan taban boyama
  • Beton yüzeylerde mükemmel yapışma özelliği ve hızlı uygulanma
  • Çevre dostu özelliği ile hem çevre sağlığına hem insan sağlığına zarar vermez
  • Asit, alkali, tuz çözeltileri ve bazı kimyasal maddelere karşı da dayanıklıdır.

Epoksi Zemin Uygulama Alanları

Epoksi yer kaplama uygulamaları, zeminlerin daya sağlam, dayanıklı ve şık olmaları için uygulanır. Zemin işaretleme olarak kullanılabilen epoksi boyalar, tam zemin kaplaması için de uygulanmaktadır. Ağır yüklere karşı dirençli olması sayesinde sanayi alanları ve fabrika gibi alanlarda kullanılan yer kaplama çeşididir.

Dış alanlarda su yalıtım özelliği sunan epoksi uygulama, havuzlarda ve spor tesislerinde de kullanılır. Hangarlar, merdiven, otopark ve yol döşemeleri, tamir atölyeleri, kimyasal sektörler gibi pek çok alanda uygulanır. Zeminlerin dayanıklı ve uzun süre renk kalitesini sağlaması için şeffaf epoksi ve istenilen modelde- renkte epoksi zeminler oluşturulabiliyor.

Epoksi Zemin Kaplaması Nasıl Uygulanır?

Tüm hava koşullarına dayanıklı olan epoksi kaplama sistemi, beton zeminlere doğrudan uygulanır. Yeni beton zeminler, pürüzlü veya oyuklu beton zeminler, yenilenmiş beton zeminler gibi hiç fark etmeksizin hızlı kuruma özelliğiyle direkt olarak uygulanır.

Epoksi firmaları arasında en nitelikli hizmet sunumu ile Türkiye'nin her bölgesinde faaliyet gösteriyoruz. Tüm iç ve dış alanlarda poliüretan kaplama sistemleri, yol çizgi çalışmaları ve trafik levhaları ile donanımlı alanlar üretiyoruz. Tüm ürünler, uygulamalar ve hizmetlerimizi inceleyebilir, fiyatlar için bilgi alabilirsiniz.

Otopark Çizgileri

Açık otoparklar, kapalı otoparklar ve araç parkı yapılmak istenen tüm alanlarda, nitelikli çizgileme sistemiyle faaliyet gösteriyor. Otopark dizayn sistemi ile benzersiz alanlar yaratıyor, bina, site, alışveriş merkezleri, otogarlar, havalimanları gibi tüm alanlarda otoparklar oluşturuyoruz.

Otopark boyama hizmetlerimizde epoksi uygulamalar yaparak, zeminlerin daha dayanıklı olmalarını sağlıyoruz. Kimyasal maddelere dayanım, su ve ısı yalıtımına dayanım özellikleriyle rengarenk epoksi otopark zemin boyama hizmetlerini, profesyonellikle sunuyoruz.

Otopark Duvar- Kolon Uygulamaları

Açık otopark tasarımı ve kapalı otopark tasarımlarında; zemin, duvar, kolon, köşe ve araç park etme alanlarında bütünlük sağlayan otopark sistemlerini uyguluyoruz. Sadece zemin boyama ve yer işaretleme uygulamalarıyla değil, trafik levha, park sistemleri, kauçuk zemin stoperleri gibi ek donatılarla tam kapasite sağlıyoruz.

İş ve alışveriş merkezleri, devlet kurum ve kuruluşları, okul ve eğitim merkezleri, fabrika ve üretim tesisleri, sağlık- güzellik ve medikal tesisler, askeri alanlar, sanayi işletmeleri, spor ve turizm tesisleri gibi hemen her alanda kapalı- açık otopark uygulamaları ile nitelikli oluşumlar sağlıyoruz.

Manevra hakimiyeti, rahat giriş- çıkış sistematiği, rampa duvarları çavuş taraması, kuşak ve zebra tarama uygulamaları otopark kolon kaplama donanımları ile araçların güvenli şekilde park etmelerini sağlıyoruz.

 

Otopark Çizgi Uygulamaları

Otopark çizgileri 3 farklı boya çeşidi ile uygulanıyor. Akrilik esaslı, tek kompenantlı ve çift kompenantlı soğuk boya çeşitleri ile beton zemin ve otopark yapı özelliklerine göre uygulanıyor. Otopark çizgileri standardı ve binek oto otopark ölçülerine göre uygulanıyor.

Açık ve kapalı otoparklarda araç giriş- çıkış alan çizgileri, park yeri simetrisi, azami hız göstergeleri, çarşı giriş alanı çizgisi gibi ek içeriklerle park yeri çizgileri tasarlanıyor. Özellikle çok katlı otoparklarda, iş kuleleri ve AVM'lerde ziyaretçilere kolaylık olması için her otopark katını farklı renk ve özelliklerle tasarlıyor, otopark yol çizgileri ile güvenli alanlar yaratıyoruz.

Duvar ve Kolon Boyama

Kapalı otoparklar içerisinde yer alan duvar ve kolon boyama uygulamalarıyla hizmet veriyoruz. Sadece otoparklarda değil, hangarlar, fabrika ve üretim tesisleri, spor salonları gibi pek çok alanda yer çizgileri, zemin boyamaları ve iş güvenliği levhaları uyguluyoruz.

Traffix otopark Sistemleri olarak Türkiye'nin her bölgesinde ve şehrinde otopark tasarımları gerçekleştiriyoruz. Epoksi zemin kaplama ürünleriyle kimyasal direnci yüksek, ısı ve su yalıtımında kalite sunan birinci sınıf malzemeler ile otopark zemin ve duvar kaplama hizmetleri sağlıyoruz.

Otopark Boyama Çeşitleri

Otoparkların giriş alanlarından itibaren, iç ve dış alanlarda yol çizgi, zemin çizgi çalışmaları ile kolon boyama uygulamaları sunuyoruz. Otoparkların niteliklerine göre yapı malzemeleri ile duvar çizgileri, trafik levhaları ve çizgileri, kauçuk hız kesiciler gibi donatılarla eksiksiz bir bütünlük sağlıyoruz.

Kapalı otoparkların giriş- çıkışlarında hem güvenli geçiş sağlanması hem de araçların rahat manevra yapabilmesi için farklı renkler ve uygulamalarda solventli duvar boyama hizmetleri sağlıyoruz. Otopark boyama işlemleri 3 farklı şekilde yapılmaktadır. Bu uygulamalar;

  • Kuşak Boyama: Kolon ve duvarlar için yapılan boyama uygulamasıdır. Duvar ve kolonlarda oluşması muhtemel tüm hasarların önlenmesini sağlar. Otopark duvar, kolon ve sütunların, sürücüler tarafından kolay fark edilmesini sağlayan güvenlik gerekçeli duvar boyama uygulamasıdır.
  • Zebra Tarama: Çift yönlü olan kapalı otoparklarda uygulanan boyama sistemidir. Dönüş alanlarındaki kolonların, muhtemel hasarları önlemesi amacıyla uygulanır.
  • Çavuş Tarama: Estetik görüntü kalitesi, şıklık sunan çavuş tarama uygulamalarında duvar ve kolonlar boyanır. Numaralandırma sistemi ve konum bilgileri içeren, otopark yaya ve araç güvenliği için uygulanan bir yöntemdir.
  • Kodlama: Araç ve kapalı alan güvenliğini sağlamak için önemli uygulamalardan biridir. Park edilen araçlarının yerlerini belirlemek için kodlama sistemi uygulanır. Çizgileme- yazı tekniği veya levha şeklinde uygulanan kodlama sistemi, her otopark katını, bölümünü ve park yeri numaralarını içeren uygulamalardır.

Otopark boyama uygulamalarımızda ayrıca; yönlendirme okları, zemin yazıları ve çizgileri, yaya- yürüyüş yolları ve otopark içi kaldırım çizgileri bulunur. Çift yönlü otoparklarda, yön belirteçleri, işaretleme ve kodlama sistemleri ile zemin çizgileri uygulamaları sunuyoruz.

Solventli kolon boyama uygulamaları ile otoparkların giriş alanları, çıkış alanları ve tüm par yeri alanlarında nitelikli uygulamalar sunuyoruz. İstenilen her metrekare büyüklükteki alanlara, otopark dizaynı uygulayarak, güvenli ve kaliteli alanlar oluşturuyoruz. Açık otoparklarda park yeri işaretleri, zemin kaplama ve park yeri çizgileri ile her alana özgü tasarımlar sunuyoruz.