Dil Seçiniz
Telefon
Telegram
WhatsApp
İnstagram

Traffix Otopark Kontrol Sistemleri Plaka Tanıma Sistemi, Ücretli Otopark Sistemi ve Otopark Danışmanlık Hizmetlerini, Otopark Bariyer ve Hgs Sistemleri üretimi yapmaktadır.

İLETİŞİM

PLAKA TANIMA SİSTEMİ FİYATLARI

PLAKA TANIMA  SİSTEMİ FİYATLARI
  • 03 Nisan 2022, 16:17

PLAKA TANIMA SİSTEMİ FİYATLARI

Çözüm odaklı Arge Firması olmak Nedir? Plaka Tanıma Sistemi Üreticisi Nasıl olunur?

standart perpa üreticilerinin dışında TÜBİTAK Teknoloji Geliştirme Bölgesi içerisinde Yerli ve Milli yazılımlar üreten firmamız Çözüm odaklı Arge firması konumuna gelmiştir. Sistemlerimiz içerisinde partner olduğumuz ve bariyer ürünlerinin satışını yapmış olduğumuz Arma Kontrol ile ZkTeco ürünlerininde bayiliklerini yapmaktayız. Plaka Tanıma Sistemi Fiyatları nı karşılaştırabilmeniz için en gerekli olan şey öncelikle hangi projeyi nasıl yapmak istediğinizle ilişkilidir.

TRAFFİX SİTE VERSİYONU ARAÇ PLAKA TANIMA ve OKUMA SİSTEMLERİ

POLNET (Emniyet Genel Müdürlüğü) veri tabanı içerisinden Araç Plakası sorgulayan sistem olarak tam entegre çalışmaktadır.

Traffix Site Plaka Tanıma ve Okuma Sistemimiz, %99,5 doğrulama başarısı, yabancı menşeli plaka okuma, araç marka, araç tip, araç renk, araç hızı sorgulamasında rakiplerine göre ön planda bulunmaktadır. Piyasada satılan sistemlere göre birçok IP kamera (ONVİF) desteği gibi özellikleriyle en başarılı ve çok fonksiyonlu bilgisayar tabanlı Araç Plaka Tanıma ve Okuma Sistemidir. Araç plakalarının doğru şekilde okunabilmesi ve eldeki verileri en iyi şekilde analiz etmek için (ANPR) Otomatik plaka tanıma dan elde edilen araç görüntüsünün üzerinde plaka bölgesinin ayrıştırılarak, plaka üzerinde bulunan karakterlerin çeşitli optik karakter tanıma (OCR) yöntemleri ile okunması için plaka tanıma sistemleri oluşturulmuştur. Elde edilen bu sistem sayesinde güvenlik açısından araçların giriş çıkışları kolaylıkla takip edilebilmekte ve özellikle çalıntı ve hacizli araçlar kolaylıkla tespit edilebilmektedir. Site Plaka Okuma Sistemi’miz bugün birçok site, alısveriş merkezi, rezidans ve kamu kuruluşunun otoparklarında sorunsuz ve % 100 müsteri memnuniyetiyle çalısmaktadır. Site Plaka Tanıma Sistemi ile kart, uzaktan kumanda, OGS cihazı, etiket vb. ürünlere ihtiyaç duymaz, aracınızın plakasının olması bariyerinizin otomatik açılması için yeterlidir. Site girişi plaka okuma sistemi, otoparklara giriş ve çıkış yapan araçlarınızın takip edilebilmesi için kullanılmakta olan bir sistemdir. Sistemin asıl amacı araçları takip ederek, otoparkların güvenliğini sağlamaktır.

SİSTEM PAKET İÇERİĞİ ;

- 1 Adet 2 Megapiksel Ip Kamera (Fiyatları proje bazından değişkenlik göstermektedir.)
- 1 Adet Plaka Tanıma Yazılımı (Fiyatları proje bazından değişkenlik göstermektedir.)
- 1 Adet I/O Bariyer Tetikleme Kartı (Fiyatları proje bazından değişkenlik göstermektedir.)

PLAKA TANIMA SİSTEMİNE DAHİL OLMAYAN OPSİYONEL DONANIMLAR ;

- Bilgisayar (Fiyatları proje bazından değişkenlik göstermektedir.)
- Bariyer, kapı Motoru, Kepenk (Fiyatları proje bazından değişkenlik göstermektedir.)
- Kamera için Teleskopik Direk (Fiyatları proje bazından değişkenlik göstermektedir.)
- Montaj bedeli ve kablo/adaptör/sarf malzemeler. (Fiyatları proje bazından değişkenlik göstermektedir.)

Çözüm odaklı Arge Firması Plaka Tanıma Sistemi Fiyatları nasıl hesaplanır?

Plaka Tanıma Sistemi Fiyatları nı karşılaştırabilmeniz için en gerekli olan şey öncelikle sistemin kurulacağı proje alanıdır. Plaka Tanıma Sistemi fiyatı'nı belirlerken internet üzerinden arama yaptığınız ve ücretsiz olarak download edebileceğiniz bir yazılım bulunmamaktadır. Bazı internet siteleri ( gezginler.com ) free versiyon plaka tanıma sistemi yazılımı yükleyici sitelerde sadece tanıtım amaçlı programlar yer almaktadır. Çözüm odaklı Arge firması olan tüm firmaların yapmış olduğu ve aksiyon alınan noktalardan yazılım dili oluşturuan açık kaynak kodlu openalpr kütüphanesi kullanılarak yazılmış yazılımlardır. Fakat standardın üzerine çıkmayan açık kaynak kodlu kütühane, plaka tanıma sistemi fiyatı belirlerken dikkat edilecek en büyük unsurlardan biridir. Kendi algoritmasını geliştiren çözüm odaklı firmamız ile açık kaynak kodu kullanan firmalar arasında ki fark tamamen yerli ve milli imkanlarla üretilmiş olmasıdır. 

Araç Plaka Tanıma Sistemi (C, C++, Java, Python, .NET)

Araç Plaka Tanıma

Traffix Plaka Tanıma Sistemi Araç plakası tanımada ücretli veya ücretsiz olarak kullanabileceğiniz bir çok kütüphane bulunmaktadır. Bu kütüphanelerden bazıları sadece plaka tanıma için özelleştirilmiş bazıları ise dijital görüntü işleme amacıyla geliştirilmiştir. Bu yazıda kullanabileceğiniz kütüphanelere, aynı kategoride devam edecek diğer yazılarda ise bu kütüphanelerin nasıl kullanılacağına bakacağız. Kullanabileceğimiz kütüphaneleri tanımakla başlayalım.

  1. OpenCV: Bu kütüphane size doğrudan bir plaka tanıma fonksiyonları veya sınıfları sunmaz, bunun yerine görüntü işlemedeki tüm yaklaşımları ve amacınıza göre kullanabileceğiniz fonksiyonları sunar. Herhangi bir plaka tanıma algoritmasını edinip bu kütüphane yardımıyla C, C++, Java veya Python programlama dilleri ile geliştirebilirsiniz. Platform bağımsızdır.
  2. Matlab: Matlab kendi geliştirme ortamı ve kolay öğrenilebilir yazımı ile popülerliği yüksek bir teknolojidir. Sadece görüntü işleme değiş bir çok iş için özelleştirilmiş binlerce fonksiyon barındırır. Doğrudan bir plaka tanıma fonksiyonu yoktur buda opencv gibi fakat Opencv’den daha kolay bir çok fonksiyon sunar. Linux, Windows ve Mac 64 bit platformlarında çalışır.
  3. Halcon: Ticari bir üründür kendi geliştirme ortamının yanı sıra C++ ve .Net dilleri için dll olarak kütüphanede sunmaktadır. OpenCV ve Matlab gibidir fakat endüstriyel ihtiyaçlara göre hazırlanmış fonksiyonları barındırır.

Yukarıda anlattıklarım görüntü işlemede sıklıkla kullanılan çatılar peki plaka tanıma için özelleştirilmiş bir ortam yok mu? İşte burada aşağıdaki kütüphaneler devreye giriyor.

  1. EmguCV(.NET): C# ve diğer .Net dilleri için OpenCV kullanarak geliştirilmiş bir kütüphanedir. İçerdiği örnekler içerisinde direk olarak plaka tanıma uygulamaları yer almaktadır. Linux, Windows, Mac ve iOS, Android üzerinde çalışmaktadır. Windows dışındaki diğer platformlarda xamarin ve mono sayesinde çalıştırılabilmektedir fakat lisansa tabidir. Örnek uygulamanın kaynak kodlarına bu adresten bakabilirsiniz veya adresten EmguCV’yi indirerek kurduğunuz dizindeki examples klasörü içerisindeki  License Plate Recognition projesine bakabilirsiniz. EmguCV hakkındaki diğer yazılarıma ve nasıl kurulduğu hakkındaki video anlatımıma bakmak için buraya göz atabilirsiniz.
  2. OpenCvSharp (.NET): Tıpkı EmguCV gibi C# ve diğer .Net dilleri için OpenCV kullanarak geliştirilmiş  bir opencv türevi kütüphanedir fakat ücretsiz açık kaynak koddur. Örnekleri arasında plaka tanıma sistemi yer almaktadır.
  3. JavaANPR (JAVA): Açık kaynak kodlu bir çok kütüphane kullanılarak geliştirilmiştir. Çok fazla güncellenmesede açık kaynak kodlu ücretsiz bir plaka tanıma kütüphanesidir. Türkiye plakalarını tanımada bazı zorluklar olsa da gerekli yapılandırmalar ile rahatlıkla çalıştırılabilir. Kullanımına, örnek kodlara ve daha fazla bilgiye erişmek için bu yazıya göz atabilirsiniz.
  4. OpenALPR (JAVA,C++,PYTHON,.NET): Alem buysa kral benim yaklaşımını benimseyen bir kütüphanedir hem sağladığı web servisleri ile online hemde apileri sayesinde offline çalışan bir kütüphane. Açık kaynak kodlu platform bağımsız çoğunlukla ücretsiz (bazı servisleri ücretli) bir kütüphanedir. Araç marka model tespiti (genellikle bilemiyor  ) renk ve plaka tespiti (%95 başarılı) yapabiliyor.


Bize Soru Sorun
Bizimle iletişime geçmek ve soru sormak için iletişim butonuna tıklayınız.

İLETİŞİM

威而鋼

根據一項新的研究,在 COVID-19 大流行期間實施靈活性後的幾個月內,涉及威而鋼的藥物過量死亡比例沒有增加。

威而鋼哪裡買?哈佛大學的研究人員說。第一次見面後沒有醫患互動。病患選擇自行購買威而鋼!

https://traffix.com.tr/

Hakkımızda İntegra Sistem Teknolojileri Ltd.Şti. iştiraki olan Traffix | Otopark Kontrol Sistemleri 2008 yılından bu yana Teknolojinin Tedarikçiliğini üstlenmiş ve bir çok referansı ile , üretim tesisi ve yapmış E-Posta Bültenimize Kaydolun Traffix Otopark Kontrol Sistemleri sırasıyla ücretli otopark sistemleri, plaka tanımlama sistemi, plaka okuma kamerası, araç tanıma sistemi, plaka takip sistemi, otopark plaka tanıma sistemi, araç plaka tanıma sistemi

0.876